Hořovická galerie zahájila sezónu výstavou fotoklubu

Hořovická Galerie Starý zámek zahájila letošní sezónu výstavou Fotoklubu Hořovice. Vernisáž se konala ve čtvrtek 8. března, a to za účasti osmi desítek návštěvníků.

Přítomné přivítal ředitel MKC Hořovice Přemysl Landa, záštitu nad výstavou převzal starosta města Hořovice Jiří Peřina.  „Jsem rád, že máme tak aktivní fotoklub, jeho práce je vidět na každém kroku. Byl jsem obzvláště pyšný, když Fotoklub Hořovice vystavoval v partnerském městě Gau-Algesheim v Porýní Falc, kde mohli Němci vidět, jak je naše město krásné a malebné. Je možné, že i to je přimělo do Hořovic přijet,“ prohlásil na vernisáži Jiří Peřina.

Jedenáct členů Fotoklubu Hořovice vystavuje snímky v sedmi místnostech Galerie Starý zámek až do 29. dubna. Fotografie zaujaly i místostarostu města Hořovice Ondřeje Vaculíka: „Překvapilo mne, jak velkou inspirací fotografů je brdská krajina. Člověk si zde uvědomí, že co se mu zdá normální, je krásné. Úžasným zátiším mohou být dvě cihly ve výklenku nebo kaluže.“

Jedinou ženou Fotoklubu Hořovice je Lenka Bartáková. Jak na vernisáži prozradila, jejími oblíbenými tématy jsou krása ženského těla, děti, rodina a zvířata. „Vystavuje nás jedenáct, témat je tu samozřejmě mnohem víc. Věřím, že si zde každý návštěvník najde to své,“ poznamenala Lenka Bartáková.

Jednotlivé členy Fotoklubu Hořovice představil jeho vedoucí Alois Crk, navíc poděkoval městu Hořovice za podporu. Vernisáž zpestřil svým kytarovým vystoupením místní hudebník Jan František Bartoš.

Výstavu Fotoklubu Hořovice v hořovické Galerii Starý zámek mohou zájemci navštívit vždy v pátek, sobotu a neděli od 10 do 18 hodin.