Hořovická heligónka 2020

 

 

Městské kulturní centrum Hořovice pořádá v sobotu 15. srpna 2020 v zahradě Společenského domu v Hořovicích tradiční setkání heligónkářů, které probíhá ve spolupráci s firmou Delicia accordions s.r.o. Hořovice a pod záštitou starosty města Hořovice Dr. Ing. Jiřího Peřiny. 

V letošním roce se můžeme těšit již na 43. ročník oblíbeného heligónkářského festivalu. Pravidelně se zde setkávají hráči na heligónku z celé republiky i ze Slovenska s početnými příznivci tohoto lidového hudebního nástroje. Jsme rádi, že se k nám vracejí dlouholetí účastníci i zástupci mladé generace, kteří dokazují, že popularita heligónky rozhodně není na ústupu.

Letošní festival bude opět obohacen o prodejní stánky regionálních výrobků a potravin. Dále bude možné shlédnout jedinečnou výstavu historických modelů starých heligónek a akordeonů, ale také nové současné modely firmy Delicia accordions s.r.o.

Pro heligónkáře je připraveno občerstvení, suvenýr s logem Hořovické heligónky a účastnický list. Vítězové soutěže o Cenu diváka (1. – 3. místo) pak získají dárkový poukaz na sortiment firmy Delicia accordions s.r.o.

Heligónkáři, kteří by chtěli na přehlídce vystoupit, se mohou přihlásit do 31.7.2020 na adrese MKC Hořovice, Vrbnovská 30/1, 268 01 Hořovice, na tel. číslech 603 199 304, 311 512 564, nebo na e-mailu mkc@mkc-horovice.cz.

Setkání se může zúčastnit pouze hráč na klasickou neupravenou heligónku, přihlásit se mohou i dua a tria, případně větší heligónkářské skupiny, přičemž dominantní nástroj musí být vždy heligónka. Hráči na jiný nástroj než heligónka nebudou na přehlídku přijati.

Přihlášení hráči se mohou prezentovat v rámci sobotního programu nejpozději do 12.00 hodin. Každý účastník si připraví 3 skladby. Hráč může skladbu i zazpívat nebo zpěváka doprovodit. Max. délka vystoupení – 10 minut.

Program přehlídky:

10:00                         Zahájení přehlídky, přivítání účastníků a diváků starostou města

10:00 – 12:00          1. část přehlídky heligónkářů

12:00 – 13:00          KLADENSKÁ HELIGÓNKA Stanislava Waise

od 13:00                    2. část přehlídky heligónkářů

na závěr přehlídky   LIBEREČTÍ HARMONIKÁŘI

a vyhlášení výsledků soutěže o CENU DIVÁKA

Další informace na tel. číslech: 311 512 564, 603 199 304 (MKC Hořovice), 732 512 821 (Informační centrum) a na webu mkc-horovice.cz

Z důvodu oprav vnitřních prostor Společenského domu bude celý program na zahradě Společenského domu. Pro diváky bude zajištěn velký stan pro případ deště či slunce. Dále bude zajištěno veškeré hygienické zázemí. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.

 Akce se koná za podpory města Hořovice a Středočeského kraje.
 Mediální partneři: Podbrdské noviny, Berounský deník a Český rozhlas Region

 

Přihláška 2020 zde ke stažení