Hra Lovci perel přilákala téměř osmdesát dětí

Kdo si hraje, nezlobí. Staré známé rčení si každým rokem potvrzují v hořovické Knihovně Ivana Slavíka při hře Lovci perel. Tato celoroční hra přináší dětem nejen spoustu zajímavého čtení, ale i dobrodružství, kdy v dětském oddělení hledají knížky s označením Perlorodka. Právě v takových knihách se ukrývají dva druhy otázek. Odměnou za správné odpovědi na povinné otázky jsou perly, na nepovinné otázky moriony.

Nejvíce perel za rok 2019 získala Mariana Matějková (88), druhým nejúspěšnějším lovcem byl Robert Matějka (78) a na třetím místě skončila trojice čtenářů Kačka Labská, Lukáš Bártík a Eliška Macourková (shodně 48). Vedoucí hořovické knihovny Martina Stelšovská ale připomíná, že si cení každého, kdo posbírá i jednu jedinou perlu. Důkazem je to, že dárek obdrželi všichni, kteří se poslední lednový den slavnostního setkání zúčastnili. Ti s největším počtem nasbíraných perel obdrželi knihu a členství v knihovně.

A jak děti naložily se získanými moriony? V krámku U dvou perel si za ně mohly nakoupit spoustu zajímavých dárků. Slavnostní setkání navíc provázel i bohatý doprovodný program.  Kromě toho, že se zde děti mohly začíst do různých knih, mohly si zahrát pexeso, Člověče, nezlob se!, skládat puzzle, luštit křížovky, kvízy, barvit omalovánky nebo hrát kuželky.

Hry se zúčastnilo téměř osmdesát dětských čtenářů, na lednové setkání se jich dostavilo dvacet osm. Nyní už začíná další ročník, přidat se může každý čtenář ve věku do 15 let, a to v průběhu celého roku. „Stačí si půjčit knihu a přinést správné odpovědi. Kromě registrace v naší knihovně další přihlášení být nemusí,“ uzavírá Martina Stelšovská.