Nová výstava Galerie Starý zámek: Podzimní příběhy, do 17. 12. 2017

Hořovická Galerie Starý zámek otevře novou výstavu. Nese název Podzimní příběhy, představí díla Tomáše Hřivnáče a její vernisáž se uskuteční v úterý 7. listopadu od 17:00 hodin.

Tomáš Hřivnáč se narodil 1.11. 1959 v Praze. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze (1979). Od roku 1999 je členem „Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR“. Věnuje se především volné grafice, nejčastěji suché jehle. Stejně tak se vysloví často v lehkém akvarelu a společným jmenovatelem prací je smysl pro kresbu a její možnosti. Jeho světem je svět ženy a poetiky, která ji obklopuje a utváří. Grafické listy jsou jakoby záznamem okamžiků, v nichž se projeví záblesk akce, situace, gesta. I samotné názvy děl naznačují okamžitost a torzovitost situací (Naposled, Uhýbat, Stranou, Mimo aj.). Směrem k abstraktnosti míří jeho grafiky tam, kde opouští i tvář a konkrétnost osobnosti, aby zbyla jen linka, tvar a tomu odpovídající napětí.

Výstavu s názvem Podzimní příběhy si mohou zájemci prohlédnout vždy v pátek, sobotu a neděli od 10 do 18 hodin, a to až do neděle 17. prosince. Záštitu převzal starosta města Hořovice Jiří Peřina.