Obrazy Zbyňka Novotného spatříte v Galerii Starý zámek

Akademický malíř Zbyněk Novotný vystavoval v hořovické Galerii Starý zámek v roce 2015, nyní se jeho dílo po pěti letech do této galerie vrací, a to při příležitosti jeho významného jubilea. O jaké jubileum se jedná, napovídá název výstavy: 70 – mohu tady žít.

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 18. června, dostavilo se na ni několik desítek návštěvníků včetně přátel Zbyňka Novotného z obce Hvozdec, kde akademický malíř již sedmnáct let žije.  Výstavu zahájili senátor Jiří Oberfalzer, poslanec Parlamentu ČR Ing. Jan Skopeček, starosta města Hořovice Dr. Ing. Jiří Peřina a ředitel Městského kulturního centra Hořovice Přemysl Landa.

Dílo Zbyňka Novotného je známé u nás i v zahraničí. Kromě regionálních a pražských galerií vystavoval v Německu, Holandsku, Brazílii nebo Švýcarsku.  Jeho dílo je zastoupeno ve sbírce Ministerstva ČR, v zahraničních muzeích i v soukromých sbírkách.

Zbyněk Novotný byl na vernisáži obklopen svými blízkými. „Je to skvělý člověk s velkým srdcem a s velkým rozhledem. Je mu blízké nejen umění, ale býval i vášnivým sběratelem brouků, zajímá se o rostliny a o mnohé další,“ prohlásila Petra Brodská za všechny jeho přátele.

Vernisáž skvělým hudebním vystoupením podkreslila Šárka Pexová. Nechybělo občerstvení.

Výstava je otevřená až do neděle 30. srpna, navštívit ji můžete vždy v pátek, sobotu a neděli od 10 do 18 hodin. Po domluvě na telefonním čísle 732 512 821 je možný termín mimo otevírací dobu.