Soutěž Lovci perel ozdobily dva rekordy

Lovci perel 2018

Hned dva rekordy ozdobily další ročník dětské soutěže Lovci perel, kterou každoročně pořádá Knihovna Ivana Slavíka Hořovice. Na únorové vyhlášení vítězů loňského klání se vypravilo dvaatřicet dětí. To však není konečný počet všech hráčů, kteří se do dětské čtenářské soutěže roku 2017 přihlásili, celkem jich bylo jednapadesát. „Je to nejvíc na celou dobu soutěže,“ prohlásila vedoucí hořovické knihovny Martina Stelšovská.

Druhým rekordem byl počet nasbíraných perel, osmiletá Zuzanka Zadražilová jich za rok 2017 získala rovných sto. Tohoto úctyhodného čísla dosáhla tím, že přečetla sto knih s označením „perlorodka“. Zuzanka navštěvuje druhou třídu 2. základní školy Hořovice a jak sama uvedla, už sbírá další perly. V den vyhlášení měla rozečtené dvě knížky. „Jmenují se Strašidlář a Komínek a Budíček,“ uvedla vítězka roku 2017.

Do soutěže Lovci perel 2018 se mohou děti přihlašovat v průběhu celého roku. A jak „perlorodky“ poznají? Nacházejí se v regálech dětského oddělení, jsou viditelně označené a uvnitř každé z nich jsou nejen pravidla soutěže, ale i povinné a nepovinné otázky. Při správných odpovědích na ty povinné získají perlu a správné odpovědi na nepovinné dotazy jim přinesou Moriony. V den vyhlášení si za ně děti mohly nakoupit spoustu zajímavých věcí v krámku U dvou perel.

To ale není jediné, co si chlapci a děvčata z únorového setkání odnesli. Hned na jeho začátku obdrželi odměny v podobě časopisů, knih či dalších dárkových předmětů. Ti nejlepší navíc získali předplacenou půlroční, nebo roční registraci v hořovické knihovně.  Nutno připomenout, že odměnu získal každý, kdo se do soutěže zapojil.

Zpestřením akce bylo čtení z pohádkových knížek, které nabídla knihovnice Marcela Labská. Při tom si děti mohly malovat, utkat se v Člověče, nezlob se!, skládat puzzle nebo luštit hlavolamy.