Spisovatelka Jana Poncarová přišla mezi hořovické čtenáře

Román Podbrdské ženy se na pultech knihkupectví objevil loni na podzim. Krátce poté se stal součástí knižního fondu Knihovny Ivana Slavíka Hořovice. Knihu napsala mladá autorka Jana Poncarová, a jak už název napovídá, příběh zasadila do lokality blízké Hořovicím. To byl také důvod, aby hořovické knihovnice pozvaly Janu Poncarovou na autorské čtení.

Jana Poncarová pozvání přijala a ve čtvrtek 21. března svou prvotinu v hořovické knihovně představila:  „Knihu jsem psala přibližně jeden rok, předtím probíhala příprava. Sbírala jsem střípky z rodinné historie, ale i z okolních obcí.“ Přítomní se od spisovatelky také dozvěděli, že se při tvorbě románu inspirovala osudem své babičky, kterou nikdy nepoznala. „Příběh začíná krátce po první světové válce a odehrává se na jednom místě. Je to ale průsečík tří generací žen – babičky, matky a dcery,“ zmínila Jana Poncarová. Návštěvníci autorského čtení, kteří si knihu již přečetli, doplnili, že jde o velmi silný příběh.  Po přečtení tří ukázek s tím souhlasili i mnozí další.

Kniha vás také zaujala? Pokud si ji hodláte půjčit v hořovické knihovně, bude třeba na ni nějakou dobu počkat, zájemců je už nyní více. Trpělivost se ale určitě vyplatí. Kromě toho, že vás čeká poutavé čtení, budete možná překvapeni, jak blízko se příběh odehrává.