Třetí setkání s kocourem Rourem

Sérii loňských autorských čtení v hořovické Knihovně Ivana Slavíka uzavřel publicista Ondřej Vaculík. Ve čtvrtek 19. prosince 2019 zde přečetl dvě ranní úvahy a několik dílů ze vznikající novely Člověk jménem Rour. Předvánoční setkání nebylo jen o čtení, ale i o hudbě. Sestry Zuzana a Tereza Krtilovy posluchačům zahrály a zazpívaly.

Autorská čtení jsou v hořovické knihovně velmi oblíbená. V loňském roce se její návštěvníci mohli setkat se spisovatelkou Alenou Poncarovou, se spisovatelem Františkem Niedlem, s lékařkou Zdeňkou Ulčovou Gallovou a v prosinci s publicistou Ondřejem Vaculíkem.

Mnozí autoři se do hořovické knihovny vracejí. Bylo tomu tak i v případě Ondřeje Vaculíka, který už potřetí četl z nových příběhů kocoura Roura a ranní úvahy. Jednotlivé díly vznikající novely Člověk jménem Rour vycházejí v kulturním a společenském dvouměsíčníku Listy a ranní úvahy je možné slyšet na stanici Vltava.
Autorské čtení s Ondřejem Vaculíkem už potřetí zpestřily svým hudebním vystoupením sestry Zuzana a Tereza Krtilovy. Návštěvníci jejich skvělý výkon odměnili potleskem.

A kteří autoři zavítají do hořovické knihovny v letošním roce? V květnu to bude například Vlastimil Vondruška. Další zajímavá setkání zástupci hořovické Knihovny Ivana Slavíka připravují.