Ukažte svým dětem obrázky z pohádek vašeho dětství

Hořovická Galerie Starý zámek vás zavede do světa pohádek – v polovině května zde začala výstava celoživotního díla ilustrátora, malíře a grafika Václava Karla (*21.10.1902 – †28.10.1969). S jeho ilustracemi se setkávala především střední generace. „Jméno Václav Karel nikomu vesměs nic neříká, ale jeho obrázky starší a střední generace okamžitě poznává jako obrázky svého dětství a mládí. Setkávali se s nimi ve školách i při domácí četbě,“ říká zeť Václava Karla Jaroslav Jón, který hořovickou výstavu se svou manželkou připravil.

A tak si v Galerii Starý zámek můžeme všichni prohlédnout ilustrace k pohádkám, jako jsou Zlatovláska, Chytrá horákyně, Pták Ohnivák a liška Ryška nebo Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Posledně jmenované pohádkové postavy nás nyní vítají na velkém poutači na fasádě Starého zámku, v jehož Galerii výstava Václava Karla trvá až do neděle 27. června. Otevřená je vždy v pátek, sobotu a neděli od 10:00 do 18:00 hodin.

Ilustrace pohádkových knih jistě zaujmou nejen dospělé, ale i děti. A komu by prohlídka obrázků nestačila, může si přímo v galerii zakoupit jednu z knih Josefa Kožíška, které Václav Karel ilustroval. Na výstavě je možné zakoupit i některé originály obrázků.