Hořovická muzika nahrává s Českým rozlasem

Hořovická muzika hraje skladby klasiků české dechové hudby, jako je Josef Poncar, Karel Vacek nebo Jaromír Vejvoda. V repertoáru mají i filmové melodie, výjimečně i opery. První letošní vystoupení kapely se uskutečnilo ve Společenském domě. Akce nesla název Jarní koncert a kromě Hořovické muziky se zde představily i Zdický smíšený sbor a berounské Krákorky.
V závěru května měla Hořovická muzika naplánované vystoupení na festivalu Osecká pohoda. Její červnové aktivity rozjíždí nahrávání s Českým rozhlasem, které se uskuteční první den tohoto měsíce. „Je to hodinová nahrávka, která bude rozvržená do dvou pořadů,“ konstatoval vedoucí orchestru Ondřej Andrle a doplnil, že se jedná o pořad s názvem Muziky, muziky.
Hořovická muzika vystupuje pod vedením kapelníka Bohumila Vojíře a s moderátorem Karlem Vydrou má devatenáct členů. V kapele působí zpěvačky Jaroslava Fialová z Hořovic, Dáša Maříková z Blovic.
V červnu si lidé Hořovickou muziku poslechnou na městských slavnostech ve Zdicích, které se konají v sobotu 17. června, o týden později na cerhovických Pivních slavnostech a v závěru června při setkání občanů Mikroregionu Cerhovicka.
O letních prázdninách přijdou na řadu tradiční čtvrteční srpnové koncerty, které si lidé užijí 3., 10., 17. srpna v sále hořovické radnice.

Radka Kočová