Na 44. ročníku Hořovické Heligonky vystoupily dvě desítky hráčů

Příznivci a hráči na heligonku se sešli v polovině srpna v hořovickém Společenském domě.  První místo v soutěži o Cenu diváka obsadila jedenáctiletá Anežka Strážnická

Den plný hudby si návštěvníci užili v sobotu 14. srpna v areálu Společenského domu Hořovice.  Konal se zde 44. ročník tradičního festivalu Hořovická Heligonka.  Hudební setkání společně zahájili místostarosta města Hořovice Ondřej Vaculík, majitelka společnosti Delicia accordions s.r.o Stanislava Koutná a ředitel Městského kulturního centra Hořovice Přemysl Landa.

Akce je stále oblíbená. Letos si ji nenechalo ujít více než dvě stě návštěvníků, pro které byly připravené dvě scény, a to v sále Společenského domu a přilehlé zahradě.  Moderování v sále se ujal Karel Vydra, který heligonkáře na podium nejen uvedl, ale zároveň je divákům i představil.  Přítomní se tak dozvěděli, že řada účinkujících jezdí na Hořovickou Heligonku pravidelně, že pro některé hráče je den jejího konání tím nejhezčím dnem v roce nebo že jeden z heligonkářských párů se dokonce v Hořovicích před pětatřiceti lety seznámil.

Součástí přehlídky byla i soutěž o Cenu diváků. Nejvíce hlasů získala Anežka Strážnická, druhé místo obsadil František Lejsek a třetím nejoblíbenějším heligonkářem se stal Ladislav Beran.  Každý účinkující obdržel účastnický list, upomínkové předměty a vítězové kromě knihy i dárkový poukaz na sortiment firmy Delicia accordions s.r.o.

Heligonky zněly i v zahradě Společenského domu. Vystoupili zde hráči, kteří odehráli své skladby v sále.

Diváci zde měli kromě hudby také možnost pestrého občerstvení a nechyběly zde stánky regionálních prodejců.

Jako hosté v Hořovicích vystoupily kapely Kladenská heligonka a Liberečtí harmonikáři.

Hudební festival zpestřila výstava historických i nových modelů heligonek a akordeonů společnosti Delicia accordions s.r.o.  Pořadatelem akce bylo Městské kulturní centrum Hořovice.

Na 44. ročníku Hořovické Heligonky vystoupily dvě desítky hráčů, všem patří velké poděkování!

  1. ročník Hořovické Heligonky se uskuteční v sobotu 13. srpna 2022.