Hořovické kulturní léto zpestřila Cheznovanka

Třináct muzikantů kapely Cheznovanka zahrálo v neděli 9. července ve večerních hodinách na nádvoří hořovického Starého zámku. Dvouhodinové vystoupení dechové hudby si vyslechlo několik desítek návštěvníků.

Kapelník Petr Mráček prozradil, že Cheznovanka se v minulosti v Hořovicích už představila, a to na státním zámku Hořovice. Petr Mráček má k městu blízko i díku tomu, že dvanáct let působil ve zdejší Hořovické muzice.

A jaké skladby Cheznovanka na nádvoří Starého zámku nabídla? „Jde nám především o tom, aby se hudba lidem líbila, aby byli spokojení,“ dodal kapelník Cheznovanky, jejíž dva členové pocházejí z Hořovic. Kromě zpěvačky Jany Kebrlové v kapele působí i Luboš Louda.

Cheznovanka vystupuje od května každý víkend, zájemci si ji budou moci poslechnout i v dalších týdnech. Například v neděli 13. srpna zahraje na Strašickém posvícení, její cesty vedou ale i k Mariánským lázním nebo do Chlumu u Podmokel.

Hudba bude nadále znít i v hořovickém areálu Starého zámku. V neděli 23. července se zde koná folkový večer se skupinou Trapas a Šárkou Pexovou, nebude chybět host. Hudební setkání začíná v 18 hodin. I tato akce, stejně jako koncert Cheznovanky, je součástí Hořovického kulturního léta, které trvá až do konce srpna.