Regionální literatura

Aktuálně máme v nabídce k prodeji:

Dvanáct osudů čtyř staletí, 440 Kč

Dovolujeme si upozornit naše čtenáře, že v Městském informačním centru Hořovice mají možnost zakoupit knihu Josefa Fryše Dvanáct osudů čtyř staletí předkládající většinou dosud nezveřejněné životní příběhy osobností z Hořovicka a Příbramska.
Kniha je doplněna 362 fotografiemi.

A kdo je mezi těmi dvanácti?
V chronologickém pořadí je to Jakub Jan Ryba, osobnost poměrně známá, nicméně jeho lidský příběh takto dosud zpracován nebyl. Josef Slavík, světoznámý houslista narozený v Jincích, dětská léta trávil v Hořovicích, kde také začal veřejně účinkovat. Nově zpracováno, v knize jsou některé dosud nepublikované dokumenty. Josef Bosáček, malíř a realizátor Alšových sgrafit, narodil se a zemřel v Příbrami. Otakar Mrkvička, významný příbramský fotograf. Kniha uvádí i jeho syny Otakara ml., Oldřicha a Zdeňka, nejen fotografy, ale i malíře a divadelníky. Hanuš Jelínek, narozen v Příbrami, především překladatel francouzské poezie – Zpěvy sladké Francie. Ervína Brokešová, světoznámá houslistka, zemřela v Rožmitále. Knižně zpracováno poprvé. Kapitola je částečně věnována i jejímu manželovi spisovateli K. J. Benešovi (Kouzelný dům). Hermína Týrlová, světoznámá animátorka. Jako celek zpracováno poprvé, poprvé je také uvedeno mnoho fotografií. Antonín Vepřek, dirigent a sbormistr několika pěveckých sborů. V kapitole je uveden i jeho syn a pokračovatel Vladimír. Zpracováno poprvé. Jaromír Zástěra, politický vězeň, po 13 letech vězení vyhoštěn do USA, kde pracoval zejména v Hlasu Ameriky. Dosud nezpracováno. Použito archivních materiálů Ústavu pro studium totalitních režimů Praha. Antonín Máša, dramatik, filmový režisér a scenárista nové vlny československého filmu z 60. let. 20. stol. (Hotel pro cizince). Rodák z Višňové nedaleko Příbrami. Dosud nezpracováno. Jan Beneš, spisovatel, politický vězeň, nešťastně zemřel v Obořišti. Dosud nezpracováno. Použito archivních materiálů Ústavu pro studium totalitních režimů Praha.
A především Václav Hrabě, tragicky zemřelý mladý básník oblíbený celými generacemi především mladých lidí. Pochází z Lochovic, střední školu studoval v Hořovicích (dn. Gymnázium V. Hraběte). Dosud nezpracováno.

Klíč k zámku jednoho Hraběte, 160 Kč

 

 

 

 

 

Hořovicko na starých pohlednicích, 260 Kč

 

 

 

 

 

Hořovice v proměnách času, 250 kč

 

 

 

 

 

Proměny a příběhy Hořovic 3, 150 Kč

 

 

 

 

 

Perem a paletou, 99 Kč

 

 

 

 

 

Historie Komárova, 143 Kč

 

 

 

 

 

Divadlo v Komárově, 89 Kč

 

 

 

 

 

Praskolesy 800 let, 300 Kč

 

 

 

 

 

Praskolesy Historie 1, 300 Kč

 

 

 

 

 

Praskolesy Historie 2, 300 Kč

 

 

 

 

 

Jak plynul čas v Praskolesích , 450 Kč 

 

 

 

 

Hředle, 150 Kč

 

 

 

 

 

Stašov, 200 Kč