KNIHOVNA Ivana Slavíka


Je cílem podpory od Středočeského kraje
poskytované Knihovnou Jana Drdy v Příbrami
formou regionálních funkcí.

 OTEVÍRACÍ DOBA ČERVENEC AŽ SRPEN 2020:

Po, St zavřeno

Út, Čt      8:00 – 11:00    12:00 – 17:00

Pá zavřeno

Soboty pro veřejnost: 11. a 25.7., 8. a 22. 8. otevřeno 8:00 – 11:00

Do prostoru knihovny je třeba vstupovat s rouškou, omezit pobyt na nezbytně nutnou dobu a udržovat odstup 2 metry.

Z důvodu rekonstrukce kanceláří knihovny a jejich vystěhování do prostoru dětského oddělení, není možná přítomnost veřejnosti v dětském oddělení, které bude fungovat pouze na výdej od knihovnice. 

Prosíme čtenáře, pokud je to možné, aby si udělali v on-line katalogu rezervace a odložení na poličku. Také je možné svůj požadavek zaslat na e-mail: knihovna1@mkc-horovice.cz. Knihy budete mít při svém příchodu do knihovny již připravené. Poplatky za tyto služby nebudou do odvolání účtovány.

Vaše knihovnice


HODINY PRO VEŘEJNOST

+420 603 199 304

 

 

e-knihy zdarma ke stažení
vč. povinné četby k maturitě
naleznete
zde

 

I když jsou všechny knihovny zavřené, mají i v těchto časech stále co nabídnout. V reakci na obrovskou poptávku po elektronických zdrojích dostupných na dálku jsme spustili webového průvodce #KnihovnyPROTIviru (https://protiviru.knihovny.cz), kterým chceme lidem usnadnit hledání i výběr. Na své si přijdou ti, co hledají zdroje pro dopsání diplomky, rodiče, jejichž děti se doma už nudí, nebo všichni ostatní čtenáři, kteří nyní přišli o přístup ke klasickým knihám. Na přípravě se podíleli pracovníci Knihovny.cz, Digitálníknihovny.cz, za výrazné porpory našeho PR oddělení a dalších pracovníků MZK, která naši činnost zastřešuje.

Studenti VŠ zde najdou i odkaz na dočasně zpřístupněné digitalizované fondy Národní knihovny ČR a Moravské zemské knihovny, které až dosud byly dostupné jen ze studoven. Vývojáři MZK i NK ČR na tom intenzivně spolupracovali několik dní i nocí. Systém je momentálně přetížený, proto v MZK pracujeme na druhém přístupovém bodu.

Pomozte nám prosím v šíření povědomí o tomto průvodci, třeba sdílením našeho příspěvku na FB
https://www.facebook.com/mzk.cz/photos/a.153118160037/10163365067090038/?type=3&theater

Za všechny tvůrce

Martin Krčál, vedoucí Odboru vývoje, vývoj portálu Knihovny.cz
Moravská zemská knihovna v Brně
tel.: +420 723 842 910
e-mail: martin.krcal@gmail.com

Napište nám