Restart kultury v Hořovicích

Rozhovor s ředitelem Městského kulturního centra Hořovice Mgr. Přemyslem Landou

Téměř všechny kulturní akce, které se měly uskutečnit v jarních měsících, se podařilo přesunout na dobu od září až do prosince. Bylo těžké najít s herci a hudebníky nové termíny?
Převážná většina akcí se povedla přesunout na podzim letošního roku. Podzim a zima budou velice nabité co se kultury týče. Všichni účinkující chtějí hrát a vystupovat. Nebyl problém najít společný termín. Nejvíce byla situace složitá u kapely MIG 21, která má velice nabitý program a hotové podzimní i jarní (2021) turné. Nakonec se to také podařilo. Některé akce jsem přesunul na rok 2021, protože by toho bylo na podzim a v zimě moc. Neumím odhadnout, jak lidé budou nakloněni kultuře. Vše se teprve ukáže. Letos se tedy můžete těšit na velké koncerty: MIG 21, Trautenberk, Harlej a Tři sestry, vokální seskupení 4TET s Jiřím Kornem, Lenku Novou a Petra Maláska a v prosinci na vánoční koncert Olympicu.

Za jakých podmínek se bude moci uskutečnit Hořovické kulturní léto? Na jaké interprety se mohou návštěvníci těšit?
4. ročník Hořovického kulturního léta bude zahájen 14. června koncertem šestinásobné držitelky ceny Anděl Lenky Dusilové. V rámci léta budou koncerty, muzikál Postřižiny i pohádka pro malé diváky. Na zahradě Společenského domu nebude chybět letní kino.

Uskuteční se tradiční Hořovická heligónka?
Hořovická heligónka bude 15. srpna. Ještě nevíme v jak velkém rozsahu. Důvodem jsou započaté práce na opravě toalet ve Společenském domě. Opravují se toalety v obou patrech a předělává se zázemí za bary. Pokud firma vše stihne, bude Heligónka ve stejném stylu jako v předešlých letech, tedy uvnitř i venku na zahradě. Pokud budou probíhat ještě opravy, budeme dělat jinou variantu, a to venkovní. Základ programu je stejný. Jsou to soutěžící hrající na heligónku. Samozřejmě je doplníme hosty.

Na co se mohou těšit návštěvníci klubu Labe?
Návštěvníci Labe nepřijdou o zrušené koncerty a akce z jara letošního roku. Vše se přesouvá na podzim a vstupenky zůstávají v platnosti. Jinak Labe bude fungovat od září stejně jako dříve. Dramaturgická nabídka akcí bude zachována – kapely, besedy, přednášky, divadla, kino aj. Labe se opět více nabídne novým začínajícím kapelám. Pokud má někdo zájem koncertovat či si jinak pronajmout prostor klubu Labe, např. na soukromou akci, oslavu, večírek, neváhejte mne kontaktovat (kontakty na www.mkc-horovice.cz)

Kdo se dále představí v Galerii Starý zámek?
Z důvodu uzavření galerie od 12. března do 10. května byla prodloužena výstava Berounských fotoriků do 7. 6. a byla přesunuta výstava děl malíře Václava Karla na rok 2021. Od 18. června bude následovat výstava obrazů akademického malíře Zbyňka Novotného, který má v letošním roce významné jubileum. V září a říjnu se mohou návštěvníci těšit na výstavu soch a obrazů Jiřího Vydry ze Svaté. V listopadu a prosinci na obrazy pana Pavla Hrabáka.

Prozradíte nám, co připravujete na příští rok?
Nemám rád, když se prozrazují účinkující, které teprve zavazujeme pod smlouvu. Mám připraveno několik zajímavých divadel a také novou talk show Osmanyho Laffity. Dále show Zdenka Izera aj. Kapely jsou v jednání. Určitě chceme koncert Walda Gangu a Alkeholu, který měl být letos na jaře. Bohužel na podzim nebyl termín. Snad se to povede v příštím roce. Dále mám domluvený vánoční koncert projektu 4 TENOŘI. Nechte se překvapit co dalšího bude.
Přeji Vám krásné léto a přijďte na nějakou akci na Starý zámek. Výborná muzika, hezké prostředí a občerstvení zajištěno. Těším se na setkání.