Spisovatelka Jana Poncarová představila v Hořovicích dva romány

Besedu zpestřilo autorské čtení z knih Cyklistka a Alžběta a Nina, prostor byl i na dotazy návštěvníků

Spisovatelka Jana Poncarová navštívila Knihovnu Ivana Slavíka v Hořovicích poprvé v březnu roku 2019, kdy zde představila svůj první román Podbrdské ženy. Už tehdy čtenáři ocenili styl psaní a návštěvníci besedy milé a skromné vystupování mladé spisovatelky.

Po dvou letech a čtyřech měsících, ve čtvrtek 16. července 2021, Jana Poncarová navštívila Hořovice znovu. Stejně jako diváci, i sama autorka přivítala, že místem konání besedy bylo nádvoří Starého zámku. „Zima byla dlouhá a náročná. Jsem ráda, že zástupci knihovny zvolili venkovní prostředí,“ uvedla spisovatelka, která letos v červenci přivezla do Hořovic rovnou dvě knihy. Nejprve představila nejnovější román Cyklistka, poté román Alžběta a Nina.  Přítomní se od Jany Poncarové dozvěděli, jak knihy vznikaly, jaká místa a které osobnosti spisovatelku inspirovali.

Prostor byl i na čtení ukázek z obou knih a dotazy návštěvníků. Besedu se spisovatelkou, novinářkou a copywriterkou Janou Poncarovou (*1983, Rokycany) připravili zástupci Knihovny Ivana Slavíka Hořovice.